Nea Filadelfia 20°C The description will appear after the cache period.

Αναβάλλεται η αυριανή συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου (02/03/2023) – Συλλυπητήρια δήλωση του Δημάρχου Νέας Φιλαδέλφειας – Νέας Χαλκηδόνας Γιάννη Βούρου

Νέα Φιλαδέλφεια, 01/03/2023

Ο Δήμος Νέας Φιλαδέλφειας – Νέας Χαλκηδόνας συμμετέχει στο εθνικό πένθος που έχει κηρυχθεί για το τραγικό σιδηροδρομικό δυστύχημα στα Τέμπη.

Ως εκ τούτου, η συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου που ήταν προγραμματισμένη για αύριο Πέμπτη 02 Μαρτίου αναβάλλεται.

Ο Δήμαρχος Νέας Φιλαδέλφειας – Νέας Χαλκηδόνας Γιάννης Βούρος προέβη στην ακόλουθη δήλωση: “Εκφράζω τη βαθύτατη θλίψη μου και τα ειλικρινή μου συλλυπητήρια στις οικογένειες των θυμάτων. Περαστικά στους τραυματίες. Τέτοιες ώρες τα πολλά λόγια περιττεύουν. Να μην ζήσουμε ποτέ ξανά παρόμοια τραγωδία”.