Νέα Φιλαδέλφεια, 07/03/2023

Προχωρούν οι εργασίες κατασκευής της νέας αθλητικής εγκατάστασης στη Νέα Χαλκηδόνα – Τοποθέτηση υπαίθριων οργάνων γυμναστικής στον ελεύθερο χώρο επί της οδού Πεταλά.

Αυτοψία στις εργασίες κατασκευής του νέου αθλητικού χώρου (γήπεδο ποδοσφαίρου 9χ9) επί της οδού Παπαφλέσσα στη Νέα Χαλκηδόνα, πραγματοποίησε την Τρίτη 07 Μαρτίου, ο Δήμαρχος της πόλης μας Γιάννης Βούρος συνοδευόμενος από στελέχη του Δήμου.

Οι εργασίες πραγματοποιούνται από το Τεχνικό συνεργείο του Δήμου μας και πρόκειται να ολοκληρωθούν εντός του προσεχούς διμήνου.

Παράλληλα ξεκίνησαν σήμερα και θα ολοκληρωθούν εντός της εβδομάδας οι εργασίες τοποθέτησης υπαίθριων οργάνων γυμναστικής στον ελεύθερο χώρο (παρκάκι – παιδική χαρά), επί της οδού Πεταλά στη Νέα Χαλκηδόνα.

Η δουλειά για μία όμορφη, σύγχρονη και περιποιημένη πόλη συνεχίζεται…