Nea Filadelfia 17°C Clear/Sunny

Πρόσκληση σε συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής (01/02/2023)

Νέα Φιλαδέλφεια, 27/01/2023

Προς Τα μέλη της Οικονομικής Επιτροπής

KOIN.: Αυτοτελές Τμήμα Νομικής Υπηρεσίας

Σας παρακαλούμε όπως προσέλθετε σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 75 του Ν. 3852/10, όπως ισχύει, την 1η του μηνός Φεβρουαρίου 2023, ημέρα Τετάρτη και ώρα 9.30 π.μ., στο Δημοτικό Κατάστημα (Δεκελείας 97-3ος όροφος) σε τακτική Συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής για συζήτηση και λήψη απόφασης στα κατωτέρω θέματα:

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

1. Έγκριση όρων μελέτης και κατάρτιση όρων διακήρυξης ανοικτού ηλεκτρονικού διαγωνισμού στην Πρόσκληση 08 του Προγράμματος «Α.Τρίτσης» με τίτλο «Ψηφιακές Υπηρεσίες Δήμου Ν. Φιλαδέλφειας – Ν. Χαλκηδόνας» (4η επανεισαγωγή).
  2. Έγκριση 1ου πρακτικού και ανάθεση του έργου «Κατασκευή στηθαίου ασφαλείας για την οδική ασφάλεια οδού Περισσού» (Α.Μ. 196/2022).
  3. Έγκριση πρακτικών διενέργειας–αξιολόγησης ανοικτού ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΣΤΕΓΑΣΤΡΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΤΑΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΤΟΥ ΕΠΙΒΑΤΙΚΟΥ ΚΟΙΝΟΥ ΣΤΙΣ ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ (ΑΣΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΤΙΚΕΣ) ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ-ΝΕΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ» (ΑΜ 147/2021).
  4. Έγκριση σύναψης σύμβασης παροχής υπηρεσιών για την μελέτη: Α.Μ 06/2023, «ΞΕΧΟΡΤΑΡΙΑΣΜΑ ΆΛΣΟΥΣ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΠΥΡΑΣΦΑΛΕΙΑΣ, ΚΟΠΗ – ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΣΗ ΞΕΡΩΝ ΧΟΡΤΩΝ ΑΠΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ, ΚΟΠΗ ΞΕΡΩΝ ΧΟΡΤΩΝ – ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΟΙΚΟΠΕΔΩΝ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΠΥΡΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ».
  5. Έγκριση νέας παράτασης καταληκτικής ημερομηνίας υποβολής προσφορών διαγωνισμών «Εκπόνηση μελέτης για την ανάπλαση του Άλσους Δήμου Νέας Φιλαδέλφειας – Νέας Χαλκηδόνας» (ΑΜ 98/2021) και «Αστική αναζωογόνηση, ανάπλαση χώρου οδού Λάρνακος και διάνοιξη πεζοδρόμου Ο.Τ. 243Β Δημοτικής Ενότητας Νέας Φιλαδέλφειας» (Α.Μ.:99/2021).
  6. Εξουσιοδότηση δικηγόρων Δήμου για την άσκηση ενώπιον του Μονομελούς Εφετείου Αθηνών [ διαδ. απαλλοτριώσεων] αίτησης κατά της εταιρείας Ελληνικές Υπεραγορές Σκλαβενίτης Α.Ε.Ε. για τον καθορισμό προσωρινής τιμής μονάδος αποζημιώσεως αναφορικά με το τμήμα ακινήτου 1.055,83 τμ. που μετατρέπεται σε ισάξια χρηματική συμμετοχή.

-Η παρούσα πρόσκληση αναρτάται στην ιστοσελίδα του Δήμου.

ΤΗΣ ΟΙΚ. ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ  ΒΟΥΡΟΣ