Πρόσκληση σε συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής (22/02/2023)

Νέα Φιλαδέλφεια, 17/02/2023

Προς Τα μέλη της Οικονομικής Επιτροπής

KOIN.: Αυτοτελές Τμήμα Νομικής Υπηρεσίας

Σας παρακαλούμε όπως προσέλθετε σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 75 του Ν. 3852/10, όπως ισχύει, την 22α του μηνός Φεβρουαρίου 2023, ημέρα Τετάρτη και ώρα 9.30 π.μ., στο Δημοτικό Κατάστημα (Δεκελείας 97-3ος όροφος) σε τακτική Συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής για συζήτηση και λήψη απόφασης στα κατωτέρω θέματα:

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

1. Έγκριση αποτελέσματος ανοικτού Διαγωνισμού του έργου: «Αστική αναζωογόνηση, ανάπλαση χώρου οδού Λάρνακος και διάνοιξη πεζοδρόμου στο Ο.Τ. 243Β Δ.Ε.Ν.Φ.» (A.M. : 99/2021).
  2. Έγκριση εφαρμογής ολοκληρωμένου προγράμματος διαχείρισης μεταχειρισμένων ειδών ένδυσης και υπόδησης του Δήμου με τη συνεργασία της εταιρείας «RECYCOM» – Εξουσιοδότηση Δημάρχου.
  3. Έγκριση πρακτικού αξιολόγησης οικονομικών προσφορών ανοικτού ηλεκτρονικού διαγωνισμού (κάτω των ορίων) για την υπηρεσία «Εκπόνηση Σχεδίου Αστικής Προσβασιμότητας (Σ.Α.Π) στο Δήμο Νέας Φιλαδέλφειας – Ν. Χαλκηδόνας» (Α.Μ. 164/22) και ανάδειξη προσωρινού αναδόχου.
  4. Έγκριση Β΄φάσης χορήγησης της έκτακτης εφάπαξ οικονομικής ενίσχυσης στους δικαιούχους και ολοκλήρωση της διαδικασίας.
  5. Εξειδίκευση πίστωσης για την ετήσια επιχορήγηση του Π.Π.Ι.Ε.Δ., βάσει της οικείας συστατικής του πράξης.
  6. Ορισμός υπολόγου και έκδοση Χ.Ε. προπληρωμής για την αγορά γραμματοσήμων ομαδικών επιστολών για τις ανάγκες του Δήμου.

• Η παρούσα πρόσκληση αναρτάται στην ιστοσελίδα του Δήμου.

ΤΗΣ ΟΙΚ. ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ  ΒΟΥΡΟΣ