Πρόσκληση σε συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής (09/05/2023)

Νέα Φιλαδέλφεια, 05/05/2023

Σας παρακαλούμε όπως προσέλθετε σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 75 του Ν. 3852/10, όπως ισχύει, την 9η του μηνός Μαΐου 2023, ημέρα Τρίτη και ώρα 9.30 π.μ., στο Δημοτικό Κατάστημα (Δεκελείας 97-3ος όροφος) σε τακτική Συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής για συζήτηση και λήψη απόφασης στα κατωτέρω θέματα:

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

1. Υποβολή εισήγησης στο Δ.Σ. για την 2η αναμόρφωση προϋπολογισμού του Δήμου οικ. έτους 2023.
  2. Υποβολή εισήγησης στο Δ.Σ. για την 1η Αναμόρφωση Ολοκληρωμένου Πλαισίου Δράσης (Ο.Π.Δ.), ως προς τους πίνακες στοχοθεσίας του Δήμου, οικ. έτους 2023.
  3. Έγκριση πρακτικού αξιολόγησης και βαθμολόγησης τεχνικών προσφορών για την ανάθεση εκπόνησης της μελέτης με τίτλο «Εκπόνηση μελέτης για την ανάπλαση του Άλσους Δήμου Νέας-Φιλαδέλφειας-Νέας Χαλκηδόνας» (Α.Μ. 98/2021).
  4. Έγκριση 2ου πρακτικού (αιτιολόγησης προσφορών) του έργου: «ΑΣΤΙΚΗ ΑΝΑΖΩΟΓΟΝΗΣΗ, ΑΝΑΠΛΑΣΗ ΧΩΡΟΥ ΟΔΟΥ ΛΑΡΝΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΙΞΗ ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΥ ΣΤΟ Ο.Τ. 243Β ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ» (A.M. : 99/2021) και ανάδειξη προσωρινού αναδόχου.
  5. Αποδοχή ποσού 79.790,00 ευρώ Β’ δόσης 2023 επιχορήγησης ΥΠ.ΕΣ. για κάλυψη λειτουργικών δαπανών στις Σχολικές Επιτροπές Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης του Δήμου, κατανομή ποσού και εξειδίκευση σχετικών πιστώσεων, βάσει της αριθ. 2/2023 απόφασης –εισήγησης της ΔΕΠ.
  6. Ενημέρωση και λήψη απόφασης επί της αριθ. 3499/23 απόφασης Διοικητικού Πρωτοδικείου Αθηνών (υπόθεση ανακοπής Μ.Στάη κατά του «Πράσινου Ταμείου» και του Δήμου για αναγκαστική κατάσχεση δικαιώματος κυριότητας ακινήτου επί της οδού Λευκάδος 13-Ν.Φ.) (επανεισαγωγή).

• Η παρούσα πρόσκληση αναρτάται στην ιστοσελίδα του Δήμου.

ΤΗΣ ΟΙΚ. ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ  ΒΟΥΡΟΣ