Nea Filadelfia 16°C Overcast

Πρόσκληση σε συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής (07/06/2023)

Νέα Φιλαδέλφεια, 02/06/2023

Σας παρακαλούμε όπως προσέλθετε σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 75 του Ν. 3852/10, όπως ισχύει, την 7η του μηνός Ιουνίου 2023, ημέρα Τετάρτη και ώρα 9.30 π.μ., στο Δημοτικό Κατάστημα (Δεκελείας 97-3ος όροφος) σε τακτική Συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής για συζήτηση και λήψη απόφασης στα κατωτέρω θέματα:

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

1. Έγκριση 2ου πρακτικού (αιτιολόγησης προσφορών) διαγωνισμού του έργου: «ΑΣΤΙΚΗ ΑΝΑΖΩΟΓΟΝΗΣΗ, ΑΝΑΠΛΑΣΗ ΧΩΡΟΥ ΟΔΟΥ ΛΑΡΝΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΙΞΗ ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΥ ΣΤΟ Ο.Τ. 243Β ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ» (A.M. : 99/2021) και ανάδειξη προσωρινού αναδόχου (επανεισαγωγή).
  2. Εξειδίκευση πίστωσης για την επιχορήγηση του Φιλοζωϊκού Συλλόγου Νέας Φιλαδέλφειας (επανεισαγωγή).
  3. Έγκριση τροποποίησης αριθ. 246/22 απόφασης Ο.Ε. περί μετακίνησης και αποζημίωσης μετακίνησης αιρετών για τη συμμέτοχή τους στη Διεξαγωγή του Ετήσιου Τακτικού Συνεδρίου της Κ.Ε.Δ.Ε. στο Βόλο από 21- 23 Νοεμβρίου 2022 ως προς την εξειδίκευση επιπλέον σχετικής πίστωσης.
  4. Αποδοχή Δωροεπιταγών από Ανταποδοτικό Πρόγραμμα Ανακύκλωσης.
  5. Έγκριση της διαδικασίας χορήγησης και χρήσης αδιάθετων διατακτικών σε ωφελούμενους του Κοινωνικού Παντοπωλείου του Δήμου για το Πάσχα.

-Η παρούσα πρόσκληση αναρτάται στην ιστοσελίδα του Δήμου.

ΤΗΣ ΟΙΚ. ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ  ΒΟΥΡΟΣ