Nea Filadelfia 17°C Clear/Sunny

1η Διαβούλευση ΣΑΠ Δήμου Νέας Φιλαδέλφειας – Νέας Χαλκηδόνας

Σ.Α.Π. Δήμου Νέας Φιλαδέλφειας – Νέας Χαλκηδόνας

Ο Δήμος Νέας Φιλαδέλφειας – Νέας Χαλκηδόνας συντάσσει Σχέδιο Αστικής Προσβασιμότητας (Σ.Α.Π.) σύμφωνα με το ΦΕΚ 5553/Β/30.11.2021, προκειμένου οργανωμένα να παρέχει στους δημότες και επισκέπτες του ένα σύνολο διαμορφώσεων, επεμβάσεων και κατασκευών που στοχεύουν στην εξασφάλιση της προσβασιμότητας εντός των διοικητικών του ορίων.
Κατά την διαδικασία σύνταξης του Σ.Α.Π. είναι απαραίτητο να πραγματοποιηθεί ανοιχτή ηλεκτρονική διαβούλευση (Α’ Φάση Διαβούλευσης) με στόχο την καταγραφή των απόψεων και προτάσεων των φορέων και πολιτών, για την εξασφάλιση προσβασιμότητας στους υπαίθριους δημόσιους κοινόχρηστους χώρους του δήμου και ως προς τα δημόσια κτίρια ή τα κτίρια που στεγάζουν δημόσιες υπηρεσίες και άλλες χρήσεις, τα οποία απαιτείται να γίνουν προσβάσιμα.
Τα αποτελέσματα της διαβούλευσης θα ληφθούν υπόψη στον τελικό σχεδιασμό του Σχεδίου Αστικής Προσβασιμότητας στον Δήμο.
Η συμπλήρωση του ερωτηματολογίου διαρκεί λιγότερο από 5 λεπτά.

Δυνατότητα συμμετοχής έως 09/06/2023.

Μπορείτε να βρείτε το Ερωτηματολόγιο στην παρακάτω ηλεκτρονική διεύθυνση: