Δημόσια Διαβούλευση έργου “Ολοκληρωμένο Σύστημα Τηλεφροντίδας και Κοινωνικής Πρόνοιας Δήμου Φιλαδέλφειας – Χαλκηδόνος

Ο Δήμος Φιλαδέλφειας-Χαλκηδόνος θέτει σε δημόσια διαβούλευση την προκήρυξη του έργου ” Ολοκληρωμένο Σύστημα Τηλεφροντίδας και Κοινωνικής Πρόνοιας Δήμου Φιλαδέλφειας – Χαλκηδόνος”
Το Ολοκληρωμένο Σύστημα Τηλεφροντίδας και Κοινωνικής Πρόνοιας Δήμου Φιλαδέλφειας – Χαλκηδόνος, θα λειτουργεί επικουρικά και παράλληλα με άλλες παρόμοιες δράσεις στήριξης ευπαθών κοινωνικών ομάδων στην ευρύτερη περιοχή, όπως το «Βοήθεια στο Σπίτι» με απώτερο στόχο την προσφορά ολοκληρωμένων υπηρεσιών πρωτοβάθμιας υγείας σε ευπαθείς κοινωνικά ομάδες και θα επεκτείνει τις δράσεις Πρόνοιας του υπάρχοντος Δήμου με την ανάπτυξη Κέντρων Προληπτικής Ιατρικής, τα οποία θα απευθύνονται σε ευρύτερες ομάδες πληθυσμού (νέοι, αθλητές, κλπ.)

Κύριος στόχος του έργου είναι η εξυπηρέτηση τουλάχιστον του 5% του πληθυσμού του Δήμου, κατά τη λήξη του έργου.

Οι βασικοί στόχοι που πρέπει να επιτευχθούν κατά τη λήξη του έργου είναι,
Στόχος 1: Δημιουργία Ψηφιακών Ιατρικών Φακέλων από 110 κατοίκους του Δήμου.
Στόχος 2: Επιτόπια Μέτρηση Βασικών Ιατρικών Παραμέτρων στα σημεία λειτουργίας Κέντρων Προληπτικής Ιατρικής
Στόχος 3: Εξυπηρέτηση ευπαθών ομάδων (ηλικιωμένοι, ΑΜΕΑ κλπ) μέσω των Έξυπνων Συσκευών Μέτρησης Δεδομένων Υγείας.
Στόχος 4: Χρήση των υπηρεσιών Ψηφιακού Φακέλου από Ιατρούς (Ιδιωτικού και Δημοσίου τομέα) και συγγενείς χρηστών.
Κωδικός ΟΠΣ: 327925
Π/Υ με ΦΠΑ 393.329,00 € συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 23%
Π/Υ χωρίς ΦΠΑ 319.779,68 €
Ημερομηνία έναρξης διαβούλευσης: 12/10/2011