Nea Filadelfia 14°C Mist

Παρουσίαση βιβλίου στο Πνευματικό Κέντρο του Δήμου Νέας Φιλαδέλφειας – Νέας Χαλκηδόνας

Νέα Φιλαδέλφεια, 30/10/2022

Ο Δήμος Νέας Φιλαδέλφειας – Νέας Χαλκηδόνας και η Λέσχη Ιστορίας και Πολιτισμού της ΑΕΚ σας προσκαλούν στην εκδήλωση παρουσίασης του βιβλίου του συγγραφέα Θοδωρή Γεωργάκη με τίτλο ”Είναι διαφορετικό να είσαι ΑΕΚ”.

Η παρουσίαση θα γίνει στο Πνευματικό Κέντρο της Νέας Φιλαδέλφειας (Νικ. Τρυπιά 45) την Δευτέρα 31 Οκτωβρίου στις 19:00.

Τον συγγραφέα θα συστήσουν στους προσκεκλημένους οι:

• Χριστίνα Σούκερη – Παπασταμάτη, Πρόεδρος της Λέσχης Ιστορίας και Πολιτισμού ΑΕΚ
  • Γιώργος Νικολάου, Γραμματέας της Λέσχης Ιστορίας και Πολιτισμού ΑΕΚ, Διευθυντής Επικοινωνίας και ΜΜΕ AEK BC

Για το βιβλίο θα μιλήσουν οι:

• Παντελής (Λάκης) Νικολάου, Διευθυντής Ορθοπεδικής Κλινικής του Ιατρικού Κέντρου Αθηνών, πρώην Διεθνής Ποδοσφαιριστής της ΑΕΚ
  • Κωνσταντίνος Κυρανάκης, Βουλευτής, Γραμματέας της Βουλής των Ελλήνων
  • Χριστίνα Αμερικάνου, Δημοσιογράφος, Γραφείο Τύπου ΓΓΑ
  • Πάνος Λούπος, Δημοσιογράφος, Διευθυντής της Ώρας των Σπορ, Διευθυντής Επικοινωνίας ΑΕΚ.

Αποσπάσματα από το παρουσιαζόμενο βιβλίο θα διαβάσει ο Δήμαρχος Νέας Φιλαδέλφειας – Νέας Χαλκηδόνας Γιάννης Βούρος.

Την εκδήλωση θα συντονίσει ο Δημοσιογράφος, Υπεύθυνος Μουσείου Ιστορίας της ΑΕΚ Γιάννης Μπίλιος.

Μουσική επένδυση από το μουσικό σχήμα Φουρλάνου με τραγούδια της Πόλης.