10η Τακτική Συνεδρίαση Της Δημοτικής Επιτροπής (13-03-2024)

Την προσεχή Τετάρτη, 13 Μαρτίου 2024, και ώρα 9.30 π.μ., συνεδριάζει η Δημοτική Επιτροπή του Δήμου Νέας Φιλαδέλφειας – Νέας Χαλκηδόνας.

Για να παρακολουθήσετε ΖΩΝΤΑΝΑ τη Συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής, πατήστε εδώ.

Τα θέματα της ημερήσιας διάταξης που θα συζητηθούν για λήψη απόφασης, είναι τα ακόλουθα:

1. Αποδοχή δωρεάς από την εταιρεία GLOBISMART–GLOBILED για εργασίες συντήρησης-επισκευής, προμήθεια εξοπλισμού και πιστοποίηση των παιδικών χαρών του Δήμου.
  2. Έγκριση μελέτης ΑΜ 8/2024 με τίτλο: «ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΕΠΙΠΡΟΣΘΕΤΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ & ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΧΕΙΡΙΣΤΩΝ Μ.Ε.», διενέργειας διαγωνιστικής διαδικασίας με διαπραγμάτευση χωρίς προηγούμενη δημοσίευση λόγω κατεπείγουσας ανάγκης, και συγκρότηση γνωμοδοτικής επιτροπής διαπραγμάτευσης.
  3. Έγκριση ή μη απαγόρευσης χρήσης του καταστρώματος ως χώρου στάθμευσης με την τοποθέτηση προσωρινής περίφραξης έως την άρση της επικινδυνότητας, στο κατάντη τμήμα (σύμφωνα με τη ροή του ρέματος Ποδονίφτη), δηλαδή στα αριστερά της οδικής διάβασης (Μεγακλέους-Ξάνθου) με φορά από Δ.Αθηναίων προς Δ.Ν.Φιλαδέλφειας-Χαλκηδόνας – 5η Δ.Κ.”
  4. Παραχώρηση ή μη θέσης για φορτοεκφόρτωση προϊόντων επί της οδού Γ. Παπανδρέου 124, Νέα Φιλαδέλφεια.
  5. Παραχώρηση θέσης στάθμευσης λόγω αναπηρίας επί της οδού Μεσσήνης 9-11, Ν.Χαλκηδόνα.
  6. Αποδοχή δωρεάς φαρμακευτικών ειδών για το Πρόγραμμα «Βοήθεια στο Σπίτι» του Δήμου.
  7. Έκδοση ΧΕΠ και ορισμός υπολόγου υπαλλήλου για την αγορά καρτών προπληρωμής ταχυδρομικών τελών και την ετήσια μίσθωση της ταχυδρομικής θυρίδας του Δήμου.

ΤΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ
ΙΩΑΝΝΗΣ  ΤΟΜΠΟΥΛΟΓΛΟΥ