Nea Filadelfia 15°C Mist

15η Τακτική Συνεδρίαση Της Δημοτικής Επιτροπής (16-04-2024)

Την προσεχή Τετάρτη, 16 Απριλίου 2024, και ώρα 9.30 π.μ., συνεδριάζει η Δημοτική Επιτροπή του Δήμου Νέας Φιλαδέλφειας – Νέας Χαλκηδόνας.

Για να παρακολουθήσετε ΖΩΝΤΑΝΑ τη Συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής, πατήστε εδώ.

Τα θέματα της ημερήσιας διάταξης που θα συζητηθούν για λήψη απόφασης, είναι τα ακόλουθα:

1. Έγκριση κατάληψης κοινοχρήστου χώρου για τις ανάγκες διεξαγωγής του τελικού UEFA Conference League στο γήπεδο «ΟPAP ARENA».
  2. Εισήγηση στο Δ.Σ. για την κατάργηση θέσεων περιπτέρων στο Δήμο Νέας Φιλαδέλφειας-Νέας Χαλκηδόνας.
  3. Έγκριση παράτασης χρόνου περαίωσης του έργου με τίτλο «Εκσυγχρονισμός και αναβάθμιση των υποδομών ΚΕΠ» (ΑΜ 210/22).
  4. Εξειδίκευση πίστωσης για την συμμετοχή της χορωδίας της καταργηθείσας Κοινωφελούς Επιχείρησης του Δήμου στο 18ο Διεθνές Φεστιβάλ Μουσικών Συνόλων που θα πραγματοποιηθεί στις 21/4/2024 στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών.
  5. Επικαιροποίηση της υπ΄αριθ. 7/2022 απόφασης Ε.Π.Ζ. περί παραχώρησης θέσης στάθμευσης λόγω αναπηρίας επί της οδού Αυλώνος 2 – Νέα Χαλκηδόνα, λόγω αλλαγής οχήματος.
  6. Παραχώρηση θέσης στάθμευσης λόγω αναπηρίας επί της οδού Στρ.Μακρυγιάννη 4 – Νέα Χαλκηδόνα.
  7. Παραχώρηση ή μη θέσης για φορτοεκφόρτωση προϊόντων επί των οδών Μαραθώνος 16 & Λυκούργου – Νέα Φιλαδέλφεια.
  8. Απαγόρευση στάθμευσης έμπροσθεν ακινήτου επί της οδού Σερίφου 6-Νέα Φιλαδέλφεια.
  9. Παραχώρηση θέσης στάθμευσης λόγω αναπηρίας επί και έναντι της οδού Ανακούς 49 – Νέα Φιλαδέλφεια.
  10. Έγκριση διαγραφής χρεών οφειλετών Δήμου.

ΤΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ
ΙΩΑΝΝΗΣ  ΤΟΜΠΟΥΛΟΓΛΟΥ