16η Τακτική Συνεδρίαση Της Δημοτικής Επιτροπής (22-04-2024)

Την προσεχή Τετάρτη, 22 Απριλίου 2024, και ώρα 9.30 π.μ., συνεδριάζει η Δημοτική Επιτροπή του Δήμου Νέας Φιλαδέλφειας – Νέας Χαλκηδόνας.

Για να παρακολουθήσετε ΖΩΝΤΑΝΑ τη Συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής, πατήστε εδώ.

Τα θέματα της ημερήσιας διάταξης που θα συζητηθούν για λήψη απόφασης, είναι τα ακόλουθα:

1. Υποβολή εισήγησης στο Δ.Σ. για την 1η αναμόρφωση προϋπολογισμού του Δήμου οικ. έτους 2024.
  2. Πρόσληψη προσωπικού με σύμβαση ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου,  διάρκειας οκτώ (8) μηνών, για την κάλυψη αναγκών ανταποδοτικού χαρακτήρα της Διεύθυνσης Καθαριότητας, Ανακύκλωσης και Ηλεκτροφωτισμού του Δήμου.
  3. Πρόσληψη προσωπικού με σύμβαση ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου, διάρκειας πέντε (5) μηνών, για την αντιμετώπιση κατεπειγουσών αναγκών πυρασφάλειας.
  4. Έγκριση 2ης παράτασης χρόνου περαίωσης του έργου «Ανάπλαση κοινοχρήστων χώρων (1. Κ.Χ. Τουραλή 2. Πλ. Αγίας Μαρίνας)» (Α.Μ. 90/2018).
  5. Εξειδίκευση  πίστωσης για την παροχή έκτακτης επιχορήγησης στην 1η Σχολική Επιτροπή Α/θμιας Εκπαίδευσης του Δήμου.
  6. Έγκριση ενεργοποίησης αδρανούς  τραπεζικού λογαριασμού αποκλειστικά για τις συναλλαγές του  Δημοτικού  Κοιμητηρίου του Δήμου Νέας Φιλαδέλφειας – Νέας Χαλκηδόνας.
  7. Έγκριση τοποθέτησης εμποδίων επί του πεζοδρομίου στη συμβολή των οδών Μαραθώνος & Σαλαμίνος 6 – Νέα Χαλκηδόνα.
  8. Παραχώρηση θέσης στάθμευσης λόγω αναπηρίας επί της οδού Μαιάνδρου 37-Νέα Φιλαδέλφεια.
  9. Χορήγηση παράτασης ωραρίου για χρήση μουσικής ή μουσικών οργάνων στην εταιρεία ΦΑΜΙΛΟΚΑΛ ΒΥ ΜΠΑΡΜΠΑΛΕΞΗΣ Ε.Ε. για κατάστημα μεζεδοπωλείο-εστιατόριο επί των οδών Στρ.Παπάγου 12 & Λάμπρου Πορφύρα 1-Νέα Φιλαδέλφεια.
  10. Έγκριση επιστροφής αχρεωστήτως καταβληθέντων ποσών.

ΤΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ
ΙΩΑΝΝΗΣ  ΤΟΜΠΟΥΛΟΓΛΟΥ