Nea Filadelfia 20°C Clear/Sunny

3η Τακτική Συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής (07-02-2024)

Αύριο Τετάρτη, 7 Φεβρουαρίου 2024, και ώρα 9.30 π.μ., συνεδριάζει η Δημοτική Επιτροπή του Δήμου Νέας Φιλαδέλφειας – Νέας Χαλκηδόνας.

Για να παρακολουθήσετε ΖΩΝΤΑΝΑ τη Συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής, πατήστε εδώ.

Τα θέματα της ημερήσιας διάταξης που θα συζητηθούν για λήψη απόφασης, είναι τα ακόλουθα:

1. Εξουσιοδότηση δικηγόρων Δήμου για την σύνταξη, άσκηση και αναγγελία απαίτησης του Δήμου κατά τον επικείμενο αναγκαστικό πλειστηριασμό ακινήτου της εταιρείας ΟΜΙΚΡΟΝ ΚΥΚΛΟΣ R.E.D. 1 A.E.
  2. Αποδοχή δωρεάς επιταγών από την εταιρεία «ΜΑΡΚΕΤ ΙΝ» για την Κοινωνική Υπηρεσία του Δήμου (ΚΑΠΗ).
  3. Κατάργηση παραχώρησης θέσης στάθμευσης λόγω αναπηρίας, επί της οδού Γ.Παπανδρέου – Ν.Φιλαδέλφεια, λόγω αλλαγής διεύθυνσης και χορήγηση νέας άδειας επί της οδού Κ.Παλαμά 3-Ν.Φιλαδέλφεια.
  4. Ανανέωση παραχώρησης θέσης στάθμευσης λόγω αναπηρίας επί της οδού Αγ. Ιωάννου 21 – Ν.Φιλαδέλφεια.
  5. Ανανέωση παραχώρησης θέσης στάθμευσης λόγω αναπηρίας, επί της οδού Ιπποκράτους 15 – Ν.Φιλαδέλφεια.
  6. Ανανέωση παραχώρησης θέσης στάθμευσης λόγω αναπηρίας, επί της οδού Χάλκης 14 – Ν.Φιλαδέλφεια.
  7. Ανανέωση παραχώρησης θέσης στάθμευσης λόγω αναπηρίας, επί της οδού Αγ. Ιωάννου 37-39 – Ν.Φιλαδέλφεια.
  8. Ανανέωση παραχώρησης θέσης στάθμευσης λόγω αναπηρίας, επί της οδού Σελευκείας 3 – Ν.Φιλαδέλφεια.
  9. Παραχώρηση θέσης στάθμευσης λόγω αναπηρίας, επί της οδού Θεσσαλονίκης Εργατική Πολυκατοικία 4 – Ν.Φιλαδέλφεια.

ΤΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ
ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΜΠΟΥΛΟΓΛΟΥ