4η Τακτική Συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής (14-02-2024)

Την προσεχή Τετάρτη, 14 Φεβρουαρίου 2024, και ώρα 9.30 π.μ., συνεδριάζει η Δημοτική Επιτροπή του Δήμου Νέας Φιλαδέλφειας – Νέας Χαλκηδόνας.

Για να παρακολουθήσετε ΖΩΝΤΑΝΑ τη Συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής, πατήστε εδώ.

Τα θέματα της ημερήσιας διάταξης που θα συζητηθούν για λήψη απόφασης, είναι τα ακόλουθα:

1. Έγκριση πρακτικού επιτροπής διαπραγμάτευσης χωρίς προηγούμενη δημοσίευση για την «Προμήθεια πετρελαίου θέρμανσης για τα κτίρια του Δήμου και τις Σχολικές Επιτροπές (δίμηνο)» (Α.Μ. 6/2024) και ανάδειξη αναδόχου.
  2. Υποβολή εισήγησης στο Δ.Σ. για την έγκριση μελετών που αφορούν την ρύθμιση της κυκλοφορίας, όπως αυτά αναφέρονται στις διατάξεις του άρθρου 52 του Ν.2696/1999, για την κατασκευή πρότυπων διαβάσεων σε Κόμβους του Δήμου Ν.Φ.-Ν.Χ.
  3. Έγκριση υποβιβασμού πεζοδρομίου, παραχώρηση χώρου διέλευσης επί του κοινοχρήστου χώρου της οδού Μυκηνών 5 – Νέα Χαλκηδόνα και τοποθέτηση εμποδίων επί του οδοστρώματος εκατέρωθεν εισόδου στάθμευσης.
  4. Παραχώρηση θέσης στάθμευσης λόγω αναπηρίας επί της οδού Μεσσηνίας 9 – Ν.Φιλαδέλφεια.
  5. Έγκριση διαγραφής χρεών οφειλετών Δήμου.