Nea Filadelfia 18°C The description will appear after the cache period.

7η Τακτική Συνεδρίαση Της Δημοτικής Επιτροπής (27-02-2024)

Την προσεχή Τρίτη, 27 Φεβρουαρίου 2024, και ώρα 9.30 π.μ., συνεδριάζει η Δημοτική Επιτροπή του Δήμου Νέας Φιλαδέλφειας – Νέας Χαλκηδόνας.

Για να παρακολουθήσετε ΖΩΝΤΑΝΑ τη Συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής, πατήστε εδώ.

Τα θέματα της ημερήσιας διάταξης που θα συζητηθούν για λήψη απόφασης, είναι τα ακόλουθα:

1. Κατάρτιση προσχεδίου Προϋπολογισμού εσόδων-εξόδων του Δήμου οικ.έτους 2024.
  2. Έγκριση πρακτικού επιτροπής διαπραγμάτευσης χωρίς προηγούμενη δημοσίευση για την «Προμήθεια πλαστικών σάκων καθαριότητας» (Α.Μ. 7/2024) και ανάδειξη αναδόχου.
  3. Εξουσιοδότηση δικηγόρων Δήμου κατά τη συζήτηση ενώπιον του Σ.τ.Ε. ακύρωσης-προσφυγής του Δήμου κατά της ΑΕΠΟ των έργων «Διευθέτησης-Οριοθέτησης του Ποταμού Κηφισού στο τμήμα από Τρεις Γέφυρες Ανάντη Κόκκινου Μύλου έως Αττική Οδό» σε εκτέλεση της αριθ. 57/2022 απόφασης Δ.Σ.
  4. Έγκριση αιτήματος για τοποθέτηση απαγορευτικών πινακίδων για φορτηγά άνω των 1,5 Τ επί της διασταύρωσης των οδών Θεσσαλονίκης και Γρ.Κυδωνιών – Νέα Φιλαδέλφεια.
  5. Παραχώρηση θέσης στάθμευσης λόγω αναπηρίας επί της οδού Τυάνων 21 – Νέα Φιλαδέλφεια.
  6. Έγκριση μετατόπισης κολώνας δημοτικού φωτισμού επί της οδού Μαραθώνος 33 – Νέα Χαλκηδόνα.
  7. Αποδοχή δωρεάς ειδών από το ΓΕΛ Ν.Χαλκηδόνας για την Δομή Σίτισης και Κοινωνικού Παντοπωλείου του Δήμου.
  8. Έγκριση διαγραφής χρεών οφειλετών Δήμου.

ΤΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ
ΙΩΑΝΝΗΣ  ΤΟΜΠΟΥΛΟΓΛΟΥ