Nea Filadelfia 17°C The description will appear after the cache period.

9η Έκτακτη Συνεδρίαση Της Δημοτικής Επιτροπής (07-03-2024)

Μεθαύριο Πέμπτη, 7 Μαρτίου 2024, και ώρα 9.30 π.μ., συνεδριάζει εκτάκτως η Δημοτική Επιτροπή του Δήμου Νέας Φιλαδέλφειας – Νέας Χαλκηδόνας.

Για να παρακολουθήσετε ΖΩΝΤΑΝΑ τη Συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής, πατήστε εδώ.

Το μοναδικό θέμα της ημερήσιας διάταξης που θα συζητηθεί για λήψη απόφασης, είναι το ακόλουθο:

• Κατάρτιση Ολοκληρωμένου Πλαισίου Δράσης (Ο.Π.Δ.) έτους 2024, ως προς τον πίνακα στοχοθεσίας του Δήμου, και υποβολή του προς ψήφιση στο Δημοτικό Συμβούλιο.

Η Συνεδρίαση κρίνεται κατεπείγουσα, δεδομένης της μεγάλης καθυστέρησης που έχει σημειωθεί στην διαδικασία κατάρτισης, ψήφισης και έγκρισης του προϋπολογισμού του Δήμου οικ. έτους 2024 και στο πρόβλημα που αυτή δημιουργεί στην ομαλή και εύρυθμη λειτουργία των Υπηρεσιών του Δήμου.

ΤΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ
ΙΩΑΝΝΗΣ  ΤΟΜΠΟΥΛΟΓΛΟΥ