Nea Filadelfia 18°C Mist

Έκθεση με κατασκευές LEGO στο Πνευματικό Κέντρο της Νέας Χαλκηδόνας από τον Δήμο και την “Ανοιχτή Αγκαλιά”

Στο Πνευματικό Κέντρο της Νέας Χαλκηδόνας (Αγίων Αναργύρων 9) θα πραγματοποιηθεί Έκθεση με κατασκευές LEGO, από το Σάββατο 13/4 έως και την Κυριακή 21/4. To ωράριο λειτουργίας της Έκθεσης θα είναι από τις 11:00 ως τις 14:00 και από τις 17:00 ως τις 20:00 για όλες τις ημέρες. Την Έκθεση διοργανώνουν η Διεύθυνση Κοινωνικής Πολιτικής του Δήμου Νέας Φιλαδέλφειας – Νέας Χαλκηδόνας σε συνεργασία με τον Σύλλογο Γονέων, Κηδεμόνων και Φίλων ΑΜΕΑ “Ανοιχτή Αγκαλιά” και τους Μοντελιστές Lego. Η είσοδος είναι ελεύθερη για όλες τις ηλικίες που μπορούν να θαυμάσουν τα εκθέματα αλλά και να κάνουν κατασκευές !!!