Nea Filadelfia 15°C The description will appear after the cache period.

Φανερός μειοδοτικός διαγωνισμός για την μίσθωση ακινήτου για την στέγαση των υπηρεσιών του Δήμου Νέας Φιλαδέλφειας.

1) Ανοικτό Μειοδοτικό Διαγωνισμό μίσθωσης ακινήτου για την στέγαση υπηρεσιών του Δήμου Ν. Φιλαδέλφειας . Το προσφερόμενο μίσθιο ακίνητο θα πρέπει να ευρίσκεται στον Δήμο Νέας Φιλαδέλφειας και στην περιοχή της Κεντρικής Φιλαδέλφειας και συγκεκριμένα μεταξύ των οδών Σμύρνης – Φωκών – Νικολάου Τρυπιά – Βρυούλων – Προύσης – Σμύρνης για να εξυπηρετηθούν οι υπηρεσίες του Δήμου Νέας Φιλαδέλφειας. Το ακίνητο θα είναι ισόγειο ή σε ορόφους , με βοηθητικό χώρο (αποθήκη), θα πρέπει να πληροί όλες τις προϋποθέσεις καταλληλότητας ( π.χ. επαρκής φωτισμός , αερισμός , μέσα σκιάσεως , ηλεκτροδότηση , θέρμανση , ψύξη , ύδρευση , τηλεφωνικές εγκαταστάσεις , πολεοδομική καταλληλότητα κ.λ.π.) να έχει ωφέλιμη επιφάνεια από 70 τ.μ. έως 90 τ.μ. , ως και λοιπούς αναγκαίους χρειώδεις χώρους (W.C. τουαλέτες κ.λ.π.). Στον παραπάνω χώρο θα πρέπει να υπάρχει τουλάχιστον ένα δωμάτιο 10 τ.μ. Ο βοηθητικός χώρος ( αποθήκη ) θα πρέπει να είναι ενιαίος και να έχει επιφάνεια τουλάχιστον 50 τ.μ. Διευκρινίζεται ότι η καταλληλότητα του προσφερόμενου ακινήτου εναπόκειται στην κρίση της επιτροπής εκτίμησης καταλληλότητας ακινήτων του Δήμου Νέας Φιλαδέλφειας , χωρίς αυτή να είναι υποχρεωμένη να λάβει υπ’ όψιν της μόνο την προσφερόμενη τιμή. Το προσφερόμενο ακίνητο θα πρέπει να είναι έτοιμο , ελεύθερο και σε άριστη κατάσταση , νεόδμητο ( από το 2002 και έντευθεν ) , οι δε συνδέσεις όλων των δικτύων παροχών κοινής ωφέλειας ( φωτισμός , ύδρευση , αερισμός , τηλέφωνο , κ.λ.π.) ως και ψύξης – θέρμανσης πρέπει να είναι σε άριστη κατάσταση και σε πλήρη και ασφαλή λειτουργία , βεβαιούμενη από τα απαιτούμενα πιστοποιητικά. Ο Δήμος Ν. Φιλαδέλφειας θα έχει το δικαίωμα για τις ανάγκες της υπηρεσίας να προβαίνει σε πρόσθετες εγκαταστάσεις για την παροχή ηλεκτρικού ρεύματος , τηλεφωνικών συνδέσεων, εγκ/σεις εσωτερικού δικτύου Η/Υ με δυνατότητα εγκατάστασης και εξωτερικής καλωδίωσης στον προαύλιο χώρο καθώς και εγκ/σεις κλιματιστικών – αερισμού – πυροπροστασίας – κεραίας κ.λ.π. 2) Ως ανώτατο όριο πρώτης προσφοράς από το οποίο θα αρχίσει η μειοδοσία ορίζεται το ποσόν των 1.000 € για ολόκληρο το ακίνητο μηνιαίως αναπροσαρμοζόμενο κατά ποσοστό 2% τον χρόνο. 3) Η διάρκεια της μίσθωσης θα είναι 9 έτη και θα τηρηθούν για την μίσθωση αυτή οι προβλεπόμενες από τον Ν. 3463/06 και το Π.Δ. 270/81 διατάξεις. Διευκρινίζεται ότι η καταλληλότητα του προσφερόμενου ακινήτου εναπόκειται στην κρίση της Δημαρχιακής Επιτροπής , χωρίς αυτή να είναι υποχρεωμένη να λάβει υπ’ όψιν της μόνο την προσφερόμενη κατωτέρω τιμή. 4) Ο διαγωνισμός θα διενεργηθεί ενώπιον της Δημαρχιακής Επιτροπής του Δ.Ν.Φ. , σε δύο φάσεις ως εξής : • Μέσα σε (20) είκοσι ημέρες από τη δημοσίευση της παρούσης διακήρυξης (δηλ. έως 26/7/2008) οι ενδιαφερόμενοι πρέπει να καταθέσουν αίτηση εκδήλωσης ενδιαφέροντος, που θα περιγράφεται το προσφερόμενο ακίνητο στην αρμόδια επιτροπή καταλληλότητας Ακινήτων του Δήμου Νέας Φιλαδέλφειας. • Εν συνεχεία την 1/9/2008 ημέρα Δευτέρα και ώρα 9 π.μ. καλούνται οι ενδιαφερόμενοι να παραστούν ενώπιον της Δημαρχιακής Επιτροπής για την συνέχιση του διαγωνισμού. Περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να έχουν από την Μηχανογράφηση του Δήμου Νέας Φιλαδέλφειας( 4ος όροφος – 213 20 49 025-027) κατά τις εργάσιμες ημέρες και ώρες.

Συνημμένα αρχεία: