Πετυχημένη η εκδήλωση με θέμα «Γυναίκες σε θέσεις ευθύνης»

Εκδήλωση αφιερωμένη στη Γυναίκα που διοργάνωσε η Δημοτική Επιτροπή Ισότητας των φύλων του Δήμου Νέας Φιλαδέλφειας Νέας Χαλκηδόνας και πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 30 Μαρτίου .

Την εκδήλωση προλόγισαν ο Δήμαρχος Ι. Τομπούλογλου και ο Αντιδήμαρχος Μ. Διαγουμάς οι οποίοι καλωσόρισαν και αναφέρθηκαν στο θέμα της εκδήλωσης και εν συνεχεία οι τρεις ομιλήτριες κα Ολ.Κοτοπούλου, κα Μ.Ζήση και η κα Α. Οικονομοπούλου, εντυπωσίασαν τους παρευρισκόμενους με την απλότητα της τοποθέτησής τους !

Τιμήθηκαν αξιόλογες και καταπληκτικές γυναίκες με θέσεις ευθύνης για τη συμβολή τους και το έργο τους στους πολλαπλούς ρόλους της τοπικής μας κοινωνίας !

Τιμήθηκαν οι κυρίες Γ. Χατζήβεη ,η Ρ. Χωρέμη, η Α. Παπακώστα, η Ζ. Παλλιούδη, η Κ. Καραθανάση, και η Ο. Κουνή!

Την εκδήλωσή μας τίμησαν με τη παρουσία τους, ο Δήμαρχος Ι. Τομπούλογλου, η Αντιδήμαρχος Ε. Δρεπανιά, οι εντεταλμένοι Δημ. Σύμβουλοι του Δήμου μας,η Λ. Γεωργίου, η Σ. Αμπατζή , ο Η. Επιτρόπου, ο Ι. Λουκιδέλης ο Δημ συμβ. Ι.Ουσταμπασιδης η Αντ/χος Διαχείρισης Ανθρωπίνων πόρων Δήμου Ν.Ιωνίας Βέτα Γεωργιάδου , η εντεταλμένη περιφερειακή σύμβουλος. Σ Αλυμάρα, ο Πρόεδρος της Αμκε Ιασις κος Ν. Μπαλτάς .

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Γ. Λουκιδέλη για τα υπέροχα καναπεδάκια που προσφέρθηκαν στους καλεσμένους μας.

Επίσης ένα μεγάλο ευχαριστώ στο μέλος της επιτροπής κο Σ. Γραμμένο για τα δωράκια που προσέφερε στις τιμώμενες κυρίες και τις ομιλήτριες Ο.Κοτοπούλου, Μ. Ζήση και Α. Οικονομοπούλου, από το κατάστημά του το «Βon Βοn».

Η Δημοτική Επιτροπή Ισότητας των φύλων του Δήμου Νέας Φιλαδέλφειας Νέας Χαλκηδόνας ευχαριστεί όλους όσους παραβρέθηκαν σε αυτήν την υπέροχη εκδήλωση και υπόσχεται την διοργάνωση κι άλλων εκδηλώσεων σε σχέση πάντα με την Ισότητα των φύλων.